Referencie svojich klientov uvádzam v pôvodnom znení.


Patrícia

     Úžasná forma terapie, pomocou ktorej sa vrátite k sebe samej, k svoje podstate a pochopíte prečo sa Vám dejú veci a situácie, tak ako sa Vám dejú. Pochopíte chyby v svojom správaní, ktoré Vám ubližovali a pochopíte aj správanie ľudí okolo Vás. A keď pochopíte, prijmete a odpustíte sebe a všetkým, Vaša myseľ začne svoju transformáciu, bude pripravená čeliť novému životu iným spôsobom. Zmeníte pohľad na problémy, situácie a ľudí. Duša a myseľ sa začne liečiť a Vaše telo ich začne nasledovať. Užite si túto úžasnú terapiu a ešte úžasnejšiu terapeutku. Veľa šťastia všetkým k novému Ja. 


Danka

     Arte je malý zázrak. ktorý si všetci nosíme v sebe. S otázkou si prinášame aj odpoveď. Veľké objavy počas malých výprav. Vypustený hnev, odprevadený smútok, láskavé nastavenie pokrivených postojov (o tom arte je, ostatné je nájdenie zabudnutých cukríkov a úprimná radosť z nich, keď sa nikto nepozerá), prebudenie tela, fyzickej túžby, objavenie kráľovnej, upratanie dvora, jednosmerný lístok na ceste k sebe a aj radosť zo zlej kávy. Liečiteľ v nás dostáva priestor. Pochopila som svoju celistvosť, rozvinula ženskosť, zmierila som sa so svojou mužskou stránkou a objala svoje vnútorné dieťa. Arte mi ukázalo MŇA a vrátilo mi úsmev do života. Najboľavejšiu terapiu si nepamätám a s radostnými žijem dodnes. Andrejka je niekto s kým si budete želať tráviť čas aj mimo ateliéru. Ale neodporúčam to, lebo Vás presvedčí robiť veci, o ktorých VIETE, že ich nedokážete. (:


Veronika

     O arteterapii som toho až tak veľa nevedela, ale farby som mala rada vždy. Aj umenie. Arteterapia mi preto prišla ako zaujímavá forma sebaspoznávania. Išla som do toho s výzvou, ale nie s jasným cieľom. Ten vznikal postupne. S priamou úmerou každého stretnutia sa konkretizoval aj môj cieľ. Príchodom na prvé stretnutie ma najprv očarila Andrejkina osobnosť, to je len začiatok. Hovorím si, perfektné, je milá, má cit pre estetično, to bude príjemné. Postupom som zistila, že pred ňou človek neukryje nič. V úvode zostanete oslepení dušou ateliéru, kde sa skutočne po veľmi krátkom čase začnete cítiť Ako doma. Pohodlne si Vás usadí, oznámi štýl a spôsob "práce". Pripravte sa, to je len začiatok. Ste na štarte. Moja cesta stále trvá. Z vlastnej skúsenosti môžem popísať dočasný priebeh. Začínala som úsmevom, obrazmi, do ktorých som vložila všetko prikrášlene. Ja som si neverila, ona mi to neverila. Cítila som, že niečo nesedí, no ako lektorka ma taktne upozorňovala a dávala mi s jej patričnou citlivosťou a vnímavosťou najavo súvislosti, ktoré som vtedy nevidela. To je ten proces. Ona Vám nepomáha tým, že Vás vysvetlí od A po Z. Sprevádza Vás, je tam s Vami, ale nezasahuje. Necháva Vás prísť si na všetky starostlivo potlačené bolesti, strachy, no najmä na pravdivosť v sebe. 
     Patrí jej moje Ďakujem, zo srdca. Za spoločný úsek. Každému jednému odporúčam Andrejkine hodiny arteterapie, jej osobnosť. Jej priestor. Zmeny, ktoré budete cítiť a vnímať každou bunkou svojho tela stoja obrovsky za to. 


Martina

   Arteterapia: spôsob ako jemne, bez násilia, posudzovania, vnútenia postojov a názorov späť k sebe, k obnoveniu kontaktu s vlastnou podstatou aj z tej najhlbšej tmy a slepoty vidieť smer, zmysel a význam dychu. Ďakujem 


Ondrej

   Ahoj Andrejka, az teraz pisem ten feedback, mal som toho dost vela, ale chcel som tomu nechat aj trochu cas... Arteterapia u teba mi, okrem toho, ze som objavil aj ine sposoby prejavenia sa, ako je zastruhana ceruzka a format A4, pomohla hlavne dosiahnut to, o co som sa dlho snazil - ziskat odstup a nadhlad pri zvladani tazsich a vypatych situacii. Velmi mi pomohla (a stale pomaha) predstava bahnenia sa v emociach a pozretia sa do oci rozbesnenemu psovi (a na moje potesenie ju uz ani tolko nemusim pouzivat, lebo sa omnoho menej dostavam do vyvrtky a psik sa ani nerozbesni ). Takze za to ti velmi dakujem mame doma pohodu, harmoniu a dobru atmosferu a vsetci su spokojni Celkovo sa mi velmi pacil styl, akym si so mnou pracovala, pytala si sa dobre otazky, vsimala si si, na com by bolo dobre popracovat, aj ked to so mnou muselo byt celkom tazke, kedze nie som prave najzhovorcivejsi clovek a vyjadrujem sa skor cez hudbu a najnovsie aj vytvarne Dakujem este raz za vsetko, maj sa krasne a za tvoju pomoc ti budem vzdy vdacny.


Stanka

Terapeutka:
- Andrejka, si úžasná žena a terapeutka, nadviazali sme vzťah už na prvom stretnutí, napriek tomu, že je medzi nami nejaký ten vekový rozdiel, nedokázala som udržať vykanie, cítila som silnú empatiu a pozitívnu energiu
- zhoda v základnom životnom nastavení ešte umocnila dôveru a otvorenosť v našom vzťahu
- úžasné je, že dokážeš zdieľať osobné skúsenosti, čo opäť veľmi napomáha vzájomnej dôvere a úprimnosti, a zároveň si udržiavaš vysokú mieru profesionality a efektívne posúvaš sedenie/terapiu dopredu
- obdivujem ako si užívaš každý deň naplno, cítiť, že táto práca ťa napĺňa a vkladáš do nej veľa lásky (inak sa to asi robiť nedá) 
- veľmi tiež oceňujem, že sa stále vzdelávaš a snažíš profesionálne rásť

Terapia:
- forma terapie mi veľmi vyhovovala, páči sa mi rozmanitosť techník a materiálov s ktorými sme 
pracovali, ľúto mi je len, že sme sa nedostali ku grafickým technikám ako je linoryt (čisto osobná 
preferencia), ale možno na to ešte bude príležitosť v budúcnosti 
- taktiež musím oceniť akým spôsob vyhodnotenia prác, trpezlivo vypočuješ a nájdeš vhodnú radu, nasmeruješ, dodáš podnety na ďalšie zamyslenie 
- skvelým prvkom je Galéria - vyhodnotenie ostatných 10 prác, človek môže od seba poodstúpiť 
a nájde nové prepojenia, myšlienky, súvislosti

Prostredie:
- veľmi príjemne na mňa zapôsobilo už na prvom sedení
- domáca atmosféra, teplo, pohostenie :)
- tvorba na stenách, páči sa mi priznaná vlastná tvorba, pôsobí harmonicky a inšpiratívne 
- veľký stôl je stvorený pre kreativitu, poskytuje dostatok miesta pre rôzne typy tvorby
- pohodlnné sedenie, útulné miestečko pri okne pre diskusiu
- celkovo skvelé, človeku sa ťažko odchádza

Zhrnutie:

   Už po prvom sedení sme odchádzali nadšení a tešili sme sa na ďalšie stretnutie. Láskavo si nás objala pohodou, pocitom bezpečia a pozitívnou energiou. Zároveň si nastavila jasné pravidlá, čo pôsobí upokojujúco. Našu terapiu považujem za jeden z najpríjemnejších zážitkov vo svojom živote.
   Pripomenula mi, ako som sa cítila na základnej umeleckej škole, ktorú som zhodou okolností tiež absolvovala v Trnave, raz týždenne celých osem rokov základnej školy. Bola to pre mňa oáza šťastia a radosti. Terapia mi v prvom rade priniesla veľkú úľavu a netušila som, že môže človeku priniesť novú, lepšiu kvalitu do života. Preto som za túto skúsenosť veľmi vďačná, a vážim si že si nám ju poskytla.

Ďakujem! :)


Miloslav

Prečo som sa zúčastnil na arteterapii:

   S manželkou sme sa rozhodli pre adopciu a absolvovali sme rok prípravy v mimovládnej organizácii Návrat, ktorá okrem prípravy pre náhradných rodičov pomáha rodinám v ktoré prežívajú náročné chvíle. Po ukončení prípravy nám odporučili aj terapiu, aby sme ešte pred príchodom dieťaťa využili čas a popracovali na svojich osobnostiach, keďže obidvaja sme si prešli v detstve ťažkými životnými situáciami. Kedže máme obidvaja blízko k umeniu ako vhodnú formu nám bola odporučená forma arteterapie.

Všeobecné dojmy:

   Terapia prebieha v ateliéri v centre Trnavy,v inšpiratívnom prostredí obrazov a umeleckých diel. Andrea si ma získala svojím priamym a otvoreným prístupom, skúsenosťami a hlavne srdečnosťou. Napriek tomu, že som nebol presvedčený o svojom výtvarnom nadaní, jednotlivé sedenia boli tvorivé a všetky som si veľmi užil. Za veľké plus považujem aj možnosť používať kvalitné materiály a premyslenú koncepciu jednotlivých stretnutí. Andrea je nielen príjemný sprievodca hľadaním v zákutiach duše, ale jej profesionálny prístup vo mne vyvolal pocit, že som v správnych rukách a tak si získala aj moju dôveru.

Výsledky:

   Napriek tomu, že nemám problém hovoriť o svojich pocitoch a aj negatívnych zážitkoch zo svojej minulosti, arteterapia je veľmi efektívna pri vnáraní sa do podvedomia a odhaľovaní vecí o ktorých som doteraz mnohokrát ani vôbec netušil. Možno to najdôležitejšie, čo som si z tohto odniesol je, že niekedy treba spomaliť a priam sa až zastaviť a nechať svoje vnútro vyjsť na povrch a otvorene sa o tom porozprávať s niekým so skúsenosťami, nadhľadom a odstupom. Pomáha mi to v každodenných situáciách osobného aj profesionálneho života.
Ak by som niekedy v budúcnosti potreboval poradiť, prípadne sa aj hlbšie povenovať nejakému problému, určite by som Andreu znovu oslovil. Som za túto skúsenosť veľmi vďačný a určite by som odporúčal každému, kto potrebuje pomôcť so svojím osobnostným rozvojom, alebo problémom, aby sa nebál. V skutočnosti je to oveľa väčšia zábava, ako by sa dalo čakať a ešte tým pre seba a svojich blízkych môžete urobiť veľa dobrého. 


Boris

     No toto bude teda tažké. Arte mi otvorila oči, pohľad na seba, dostala ma až do detstva a ukázala mi, čo všetko to, čo sa stalo, čo som prežil, prečo to tak bolo, pochopil som sám seba, a že všetko čo som prežil malo svoj zmysel a malo to tak byť, aby som sa rozvíjal, učil, chápal a bojoval o svoje štastie. A v poslednej dobe sa mi to naozaj ukazuje. Som štasný, spokojný a mám všetko čo potrebujem, prácu, ktorá ma baví, priateľov s ktorími si rozumiem, priateľku, s ktorou som štasný a moc ju ľúbim. Som nový Boris a arte mi v tom moc pomohla. Ďakujem hlavne tebe Andrejka .


Jana

     Čo mi dala Arteterapia? Bol to čas, na ktorý som sa veľmi tešila, lebo som ho trávila sama so sebou. Spoznávala som sa, niekedy veľmi ťažko som načrela do svojich hlbokých rán a pocitov, ale boli moje a pokiaľ by som ich nebola spoznala a nepostavila sa voči nim tvárou v tvár, stále by som sa motala v jednom bludnom kruhu. Andrejka bol môj anjel, ktorý ma na tejto ceste premeny a sebapoznávania sprevádzal. Pocity sebaľútosti, bolesti, zrady, hnevu, pomsty pomaly, ale isto odchádzali a nahrádzal ich pocit sebahodnoty, lásky, radosti, pokoja. Teraz môj život nabral úplne iný smer, aj keď sa ešte sem-tam zamotám, ale už viem, že je odtiaľ cesta von.